2019 m. pavasarį mūsų gimnazija atrinkta į pilietinį projektą „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Mokykloje, jau apsilankę  du svečiai: mokslininkė Urtė Neniškytė ir karininkas kpt. Ignas Jackūnas susitikimuose su dešimtokais stengėsi perteikti svarbiausias savo gyvenimo patirtis.
2019 m. lapkričio 7d. atvyko Jogaila Morkūnas – televizijos laidų vedėjas, renginių organizatorius ir vedėjas, verslininkas. Svečias atskleidė tai, kas jo manymu yra svarbiausia – pagarba kitam, gebėti pamatyti ir perimti tai, ką tau duoda artimi. Visada būti punktualiais ir laikytis duoto žodžio.  Šis projektas suteikia puikią galimybę organizuoti netradicines pilietiškumo pamokas.

2019 m. spalio 18-24 d. Riešės gimnazijoje vyko edukaciniai užsiėmimai „Rudens išdaigos“, kuriose dalyvavo  priešmokyklinio ugdymo grupių  vaikai ir pedagogai. Visi kartu sportiškai nusiteikę mankštinosi, minė mįsles, šoko ir dainavo. Dainose, žaidimuose, estafetėse atsispindėjo svarbiausi rudens įvykiai:  išskrendantys paukščiai, krentantys lapai ir rudens gėrybių gausa. Ugdytiniai, pasidžiaugę įspūdinga švente, patirtą rudeninę nuotaiką sudėliojo į puošnias, iš rudens gėrybių sukurtas mandalas.
Smagus ir padykęs  Rudenėlis paliko pilną kraitę vaišių ir gražias šventės akimirkas bei pakvietė visus į originalią rudens gėrybių parodėlę.

2019-10-25 gimnazijoje buvo minima Nacionalinė gynybos diena. Renginyje dalyvavo septintų klasių mokiniai. Jiems užsiėmimus vedė Lietuvos kariuomenės atstovai. Mokiniai mokėsi rikiuotės, dalyvavo sukarintose estafetėse, buvo supažindinti su gimnazijos Jaunųjų šaulių veikla ir kariuomenės ginkluote.

2019 m. spalio 24 d. buvo apdovanoti Riešės gimnazijoje vykusio dailyraščio konkurso Rašom - 2019 laureatai! Renginys prasidėjo nuo I-ojo turo, vykusio rugsėjo 30 d. - spalio 15 d.: visose gimnazijos 5-12-ose klasėse lietuvių kalbos - literatūros mokytojos bei mokiniai išrinko po kelis dailiausiai parašytus darbus. Išskirtinių dailyraščių autoriai - net pusė šimto mokinių - dalyvavo spalio 16 d. vykusiame II- ajame konkurso ture. Jame 5-8 klasių mokiniai rašė Vlado Dautarto tekstą Ruduo , I-IV gimnazijos klasių mokiniai - J.Biliūno kūrinį Baltasai šešėlis

Lapkričio 4 d. - 8 d. gimnazijos 1-ame aukšte veiks paroda - bus eksponuojami dailyraščio konkurso II-ojo etapo laureatų darbai. Ačiū komisijai! Sveikiname laureatus!

Spalio 22 d. gimnazijoje vyko regioninių mokyklų 6 klasių mokinių anglų kalbos viktorina „Halloween Quiz“, kurią organizavo anglų kalbos vyr. mokytojos Ž. Gerasimavičienė ir E. Tomašunaitė. Keturios šeštų klasių - Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos, Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos, Vilniaus r., Rudaminos „Ryto“ gimnazijos ir mūsų, Riešės gimnazijos -  komandos varžėsi, kuri daugiausiai žino apie Amerikoje ir Jungtinėje Karalystėje populiarią šventę Heloviną. Renginį vedė dešimtos klasės mokinės, pademonstravusios puikų anglų kalbos vartojimo lygį. Tarp komandų virė tikra kova, kurios metu mokiniai parodė, kad domisi šia mūsų kultūrai netradicine, bet vis dažniau švenčiama švente, jos kilme, simboliais, žino nemažai su ja susijusių faktų. O ko dalyviai dar nežinojo, šioje viktorinoje turėjo puikią progą sužinoti. Po atkaklios kovos viktoriną laimėjo mūsų svečiai - Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos mokinių komanda. Jiems buvo įteiktas nugalėtojų diplomas ir simbolinės dovanėlės. Kitos komandos taip pat buvo apdovanotos padėkomis ir atminimo dovanomis. Renginį papuošė muzikos mokytojos metodininkės I. Ulevičiūtės-Rukšėnienės muzikinės raiškos ansamblio vaikų daina „Adams Family“, choreografijos vyresniosios mokytojos R. Pilkauskienės paruoštų mergaičių „Raganų šokis“ ir pradinių klasių vyresniosios mokytojos D. Trasauskienės mokinių Helovino madų šou.

 

2019 m. spalio 21–22 dienomis Riešės gimnazijoje vyko Skaitovų konkursai. 5–8 ir I–IV klasių konkurso atidarymą pradėjo lietuvių kalbos mokytoja Sandra, kuri padainavo savo kūrybos dainą, pritardama sau ukulėle. Skaitovai klausytojams padovanojo gyvus, širdimi sušildytus eilėraščius. Iš 1–4, 5–8 ir I–IV gimnazijos klasių mokinių būrio komisija atrinko geriausiai skaičiusius mokinius – laureatus. Laureatai buvo apdovanoti diplomais ir simbolinėmis dovanėlėmis. Kiti skaitovai už dalyvavimą konkurse gavo padėkos raštus.
2a klasės mokinei Eglei Grigoravičiūtei ir IIIb klasės mokinei Godai Gutparakytei komisijos nariai pasiūlė atstovauti mūsų gimnazijai Respublikinio skaitovų konkurso I–ajame etape, kuris vyks lapkričio 16 d. Kauno Maironio lietuvių literatūros muziejuje.
Kuo nuoširdžiausiai linkime sėkmės mūsų skaitovams!

Akimirkos iš 2019-10-12 Aukštadvario apylinkėse, vykusio žygio skirto Lietuvos Šaulių sąjungos įkūrimo šimtosioms metinėms paminėti, kuriame dalyvavo ir mūsų gimnazijos jaunieji šauliai

Riešės gimnazija teikė paraišką dalyvauti „Erasmus+“ projekte ir gavo finansavimą. „Erasmus+“ yra Europos Sąjungos finansuojama programa, skirta švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto rėmimui.
Mūsų mokykla teikė paraišką ir gavo finansavimą vykdyti šios programos KA229 tarptautinį projektą, kuris yra skirtas bendrojo ugdymo mokyklų mainų partnerystei.
Projekto trukmė  - 2 metai: startuoja 2019-09-01, baigiasi 2021-08-31.
Projekto „Sveikame kūne – sveika siela“ pagrindinis tikslas – sveikos gyvensenos skatinimas, dalijimasis gerąja patirtimi.
Projekto dalyvės - šešios šalys: Čekija, Suomija, Kroatija, Vokietija, Slovėnija ir Lietuva.
Pirmasis šalių susitikimas vyko projekto koordinatorės – Čekijos -  mieste, Hodonine, spalio 6-12 dienomis.
Į pirmąjį susitikimą vyko dvi anglų kalbos mokytojos ir keturios moksleivės (trys septintokės ir viena aštuntokė. Prieš vykstant į susitikimą visa mokyklos „Erasmus+“ grupė ir mokytojos intensyviai ruošėsi veikloms: vykdė apklausą, rinko medžiagą Lietuvos, Vilniaus ir savo mokyklos pristatymams, kūrė projekto logotipą, repetavo šokį.

Čekijoje pirmosios dienos rytą prie mokyklos durų visus svečius pasitiko tautiniais rūbais apsirengę čekai su duona ir druska. Projekto dalyvius pasveikino mokyklos choras, vėliau vyko trumpa ekskursija po mokyklos erdves, o po jos sekė aktyvūs žaidimai, skirti susipažinimui. Po pietų moksleiviai demonstruodami skaidres pristatė savo šalis, miestus ir mokyklas. Dieną vainikavo ramus plaukimas Moravos upe, moksleiviai ir mokytojai bendravo su savo naujaisiais draugais.
Antroji diena prasidėjo projekto logotipo rinkimais, po kurių sekė muzikinės dirbtuvės. Moksleiviai buvo suskirstyti į keturias grupes ir repetavo atskiras kūrinio dalis, vėliau kartu su mokytojais aktų salėje atliko dainą iš miuziklo „Liūtas Karalius“. Sunkus darbas davė puikių vaisių- rezultatu buvome sužavėti. Antroje dienos pusėje vyko apklausos rezultatų pristatymas.
Trečiąją išvykos dieną moksleiviai grupėse vykdė keturis skirtingus laboratorinius tyrimus, jų mokytojais buvo Hodonino gimnazijos 12-tokai, puikiai kalbantys angliškai. Vakare „Erasmus+“ vakaronėje buvo demonstruojami šokiai, taip pat dalyviai mokė vieni kitus įvairių šokių. Vakarėlis baigėsi diskoteka.
Ketvirtąją dieną  buvo suorganizuota puiki edukacinė išvyka į UNESCO saugomą neogotikinę pilį ir jos parką.
Penktąją dieną keliavome apie 10  km pėsčiomis kalvotomis Palavos apylinkėmis, gėrėdamiesi nuostabiais vaizdais, džiaugdamiesi buvimu kartu ir nepaprastu čekų svetingumu, vaišingumu ir organizuotumu.

 

2020 - aisiais metais minėsime Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 145-ąsias gimimo metines.
Siekiant prasmingai paminėti šią datą, turiningai suplanuoti ugdymo(-si) turinį bei pasiūlyti pradinio ir pagrindinio ugdymo pakopų  meninių disciplinų pedagogams pamokų turinio apie M. K.Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos kelią veiklas, Riešės gimnazijoje buvo organizuota mokytojų konferencija. Konferencijos metu patirtimi dalijosi Riešės ir Eitminiškių gimnazijų, Vilniaus Maironio progimnazijos, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ pedagogai, kurie savo pranešimuose pateikė sėkmės istorijas, supažindinant mokinius su M. K. Čiurlioniu.
Konferencijos lektorius Rokas Zubovas -  pianistas, Čiurlionio namų-muziejaus direktorius ir M. K. Čiurlionio proanūkis - pristatė pirmojo Nacionalinio kultūros kelių programos projekto „Čiurlionio kelias“ vykdomas veiklas ir supažindino su projekto perspektyvomis iki 2025 metų, kuomet minėsime iškilaus Lietuvos menininko 150-ąsias gimimo metines.
Konferencijos metu buvo eksponuojami mokinių dailės darbai, atlikta literatūrinė-choreografinė kompozicija, skambėjo mokinių atliekami fortepijoniniai ir vokaliniai M. K. Čiurlionio kūriniai. Renginį vainikavo pianisto Roko Zubovo atliekami M. K.Čiurlionio fortepijoniniai opusai.

Rugsėjo 23 - 30 d. vyko Europos sporto savaitės projektas "Be active - judėk šokio ritmu". Šį projektą vykdo Lietuvos asociacijos "Gimnastika visiems" ir "Būk aktyvus". Šiais metais projektas pasiekė rekordą - dalyvavo 12000 dalyvių. Rugsėjo 26 d. mūsų gimnazijai šiame projekte atstovavo 100 ketvirtokų. Visi dalyviai šoko bendrą šokį.